آموزش بازی پوکر هدزاپ

با نحوه بازی پوکر هدز آپ آشنا شوید

آموزش پوکر هدزاپ

بازی پوکر هدزاپ headsup هم یکی دیگر از انواع جذاب پوکر برای پوکر بازان می باشد این بازی یک بازی دونفره است که معمولا فرقی ندارد که در پوکر تگزاس هولدم باشد یا پوکر اوماها در بیشتر مواقع وقتی بازی می شود که در بازی های پوکر بازیکنان طی بازی توسط رقبای خود حذف شده اند و فقط دو نفر روی میز باقی مانده است برای بازی و کم کم هم بازی به پایان خود می رسد.

و یا در مواقعی دیگری هم وقتی دو تا از بازیکنان یک بازی منتظر بقیه حریفان هستند این پوکر را برای گذراندن وقت بازی می کنند ما هم در این مقاله از سایت شرط برتر تصمیم گرفتیم ‌که راجع به بازی پوکر هدزاپ توضیحاتی بدهیم.

همین حالا بازی کن

قوانین بازی پوکر هدزاپ

قوانین بازی پوکر هدز آپ بیشتر شبیه پوکر های ۳ نفره است البته به جز بلایندها ولی از نظر روش و تنش بازی با سایر بازی ها بسیار متفاوت است چرا که این نوع از پوکر فقط بین دو بازیکن صورت می گیرد و همیشه در این نوع بازی ها روند بازی کاملا تهاجمی جلو می رود.

و همچنین زمانی که فقط دو بازیکن روبروی هم برای بازی کردن قرار می گیرند قطعا تمرکز هر دوی آنها بالا می رود و بر روی حالت و بازی یکدیگر بیشتر دقت به خرج می دهند. در این بازی بلوف زدن بسیار راحت تر از سایر بازی هاست و زودتر به نتیجه می رسد و حتی اگر طرفی بخواهد کلی در بازی راه بیندازد اگر حرفه ای باشد بسیار راحت جواب می گیرد.

 

نحوه بازی در اتاق شوت اوت shoot out

معمولا وقتی این بازی جدی می شود که بازیکنی در یک مسابقه جهانی و تورنمنت های خاص شرکت کرده باشد که در اصطلاحات پوکر به این روش اتاق شوت اوت می گویند.

یعنی در واقع تمامی مراحل این مسابقه فقط به شکل دو نفره و هدزاپ پیش می رود در اتاق های مخصوص بازی میز هایی قرار گرفته است که دو صندلی دارد و دو بازیکن با هم شروع به این بازی می کنند و سپس از هر میز آن یک نفر برنده به میز بعدی می رود و با برنده میز بعدی شروع به بازی می کند. از مزایای این بازی این است که در نهایت بازیکنانی که در یک سطح قرار دارند وقتی به مراحل پایانی می رسند تمامی آنها جایزه مخصوص خود را دریافت می کنند.

همین حالا بازی کن

 

نحوه برنده شدن در بازی پوکر هدزاپ

راه های زیادی وجود دارد که بتوانید با استفاده از آنها در این بازی موفق تر شوید که حتما باید برنامه ریزی شده و دقیق پیش بروید همین سیستم ها هم نشان می دهد در این بازی شانسی در کار نیست و کسی به طور شانسی برنده نشده است. ترفند های شما باید تغییر پذیر باشد و نباید یک استراتژی همیشگی باشد و فقط بر روی یکی از آنها تمرکز کرد.

بیشتر ترفند های موجود توسط تجربه اشخاص دیگری که در این بازی موفق بوده دند طراحی شده که شاید مناسب شما هم ‌نباشد درست است که استفاده از تجربیات دیگر بسیار مفید است اما اینکه ترفند و روش خاص خود را داشته باشید چیز دیگری است.

برنده شدن در بازی پوکر

مسابقات پوکر هدزاپ که به شکل انفرادی انجام میشود و تا مرحله قهرمانی اجرا می شود. مسابقات تک حذفی می باشد که در نهایت قهرمان مشخص می شود. در این بازی‌ معمولا بازیکن قوی تا آخر قوت خود را حفظ می‌کند البته اگر مدیریت سرمایه درستی داشته باشد و تمام بانک رول خود را حیف نکند.

مدیریت سرمایه در پوکر از اهمیت زیادی برخوردار است. در این پوکر باید اعتماد به نفس کافی داشته باشید و حتی اگر می دانید که از رقیب خود ضعیف تر هستید اصلا نباید به روی خود بیاورید. باید همیشه خود را بالاتر بدانید.

روش دیگری از ترفند ها این است که نقطه ضعف رقیب خود را پیدا کنید و آن را هدف قرار دهید ولی از خودتان هیچ نقطه ضعفی نشان ندهید حتی اگر بلد هستید قانون پوکر فیس را نیز رعایت کنید.

در پوکر هدزاپ شما باید در هر دست بلایند کنید با دست های بیشتری بازی کنید البته که برای یک بازیکن جدید این موضوع سخت پیش می رود و معمولا بازیکنان قوی و حرفه ای وقتی مقابل بازیکن های مبتدی قرار می‌گیرند فرصتی برای تمرین بیشتر برایشان ایجاد می شود.

همین حالا بازی کن

 

چگونگی مقابله با بازیکنان تهاجمی در هدزاپ

خب زمانی که حریف شما حالت تهاجمی دارد منطقی ترین راه این است که شما هم تهاجمی بازی کنید و اعتماد به نفس خود را حفظ کنید و هر طور که او پیش می رود پیشروی کنید. ممکن است روبروی شما حریفی باشد که بر بازی شما مسلط شده و تمام سعی اش را می کند که شما بالا نیایید اصلا نباید بازی را ول کنید و باید در مقابل او را حس اینکه بهترین دست را دارید پیش بروید.

گاهی هم اجازه ندادن او برای صعود به شما به نفع شماست چون شاید او کمی ملایم تر بازی کند. به هر طریقی نباید اجازه دهید که دست شنا را بخواند و بر بازی شما مسلط شود.

 

سخن آخر
در این مقاله شما را با نحوه بازی پوکر هدزآپ و تمام آن چه که باید برای یادگیری بهتر این بازی لازم است پرداختیم امیدواریم برایتان مفید واقع شده باشد. آیا شما تجربه بازی پوکر هدزآپ را دارید؟ نظرات خود را با مخاطبان ما به اشتراک گذارید.

همین حالا بازی کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا