آموزش بازی پوکر Six plus Holdem

با پوکر Six plus Holdem آشنا شده و تفاوت آن با پوکر تگزاس هولدم را بدانید

آموزش پوکر six plus holdem

پوکر از بازی هایی است که نیاز به تخصص، ذهن باز , حرفه ای بودن و تمرین و تکرار زیاد دارد و بسیاری از افراد به این بازی علاقه مند هستند. پوکر انواع مختلفی دارد که یکی از انواع مختلف آن پوکر six plus holdem می باشد.

این بازی بسیار جذاب و پرطرفدار است و تفاوت هایی با پوکر تگزاس هولدم دارد که با یادگیری این تفاوت ها به راحتی می توانید هر دو نوع را یاد گرفته و بازی کنید. در این مقاله از سایت شرط برتر به بررسی و آموزش پوکر six plus holdem خواهیم پرداخت.

همین حالا بازی کن

تفاوت بازی پوکر Six plus Holdem و  پوکر تگزاس هولدم

از تفاوت های اصلی بازی پوکر  Six plus Holdem  با سایر بازی های پوکر از جمله تگزاس هولدم و پوکر اوماها این است که کارت هایی با اعداد ۲، ۳، ۴ و ۵ با هر خالی که وجود دارد از بازی خارج می شود و بازی به جای ۵۲ کارت با ۳۶ کارت صورت می گیرد. به طور کلی قوانین بازی و روش آن مانند تگزاس هولدم می باشد. ولی درجه بندی ورق ها در دست ها با هولدم کمی فرق دارد.

تفاوت پوکر هولدم و six plus holdem

در واقع رتبه بندی خاص خودش را دارد این تفاوت به این شکل است که در بازی پوکر هولدم، استریت (straight) از سه (set) رتبه اش بالاتر است، ولی در بازی پوکر Six plus Holdem دست سه(set) از استریت (straight) بالاتر است.

تفاوت دیگر این است که در بازی تگزاس هولدم فول هاوس (full house) رنگ (flush) را برنده می شود ولی در پوکر Six plus Holdem، رنگ (flush)  فول هاس ( full house) را می برد. پس این تفاوت های جزئی باعث شده که اسم بازی متفاوت باشد.

تفوت برنده شدن در هولدم و six plus holdem

کارت آس در پوکر xix plus holdem چه وضعیتی در این بازی دارد؟

کارت آس در این بازی میتواند دست استریت های بسازد و هم با توجه به نبودن کارت های ۲ و ۵ طی بازی به جای ۵ استفاده شود و به جای آن بازی کند.

همانطور که اول بازی مطرح کردیم بی دلیل نیست که ۱۶ ورق کوچک از بازی کنار گذاشته می شود، این موضوع باعث می شود که میزان outs و odds  ها در بازی تغییر کند و این خود دلیلی می شود برای اینکه بازیکنان بتوانند دست های بیشتری را بازی کنند و حتی می توانند به راحتی دست های قوی تری برای بازی خود ایجاد کنند. این موضوع کمک می‌کند که بازیکن های حرفه ای با دست های قوی تر بازی بهتری هم داشته باشند.

برای مثال در یکی از بازی های تگزاس هولدم از هر ۲۲۰ دست ممکن بود که یک دست دو تا آس داشته باشد به معنای اینکه تقریبا نیم درصد  Odds وجود داشته، ولی در پوکر Six plus Holdem از هر ۱۰۵ دست، در یک دست می تواند دو آس وجود داشته باشد یعنی به صورت تقریبی یک درصد. از طرفی دیگر اینکه دست پایه استریت شما (straight draw) به استریت های تبدیل شود در پوکر تگزاس هولدم، ۳۱% است و در بازی پوکر Six plus Holdem ، چهل و هشت درصد است.

تمامی این مسائل باعث می شود که در این بازی ریسک کمی پایین بیاید اما خب تعداد outs ها ثابت می‌ماند و عوض نمی شود. یک احتمال دیگر این است که بازیکن در پوکر هولدم، پاکت در دست داشته باشید و روی فلاپ سه (set) شوید دوازده درصد است ولی در six plus holdem هجده درصد است.

اگر یک بازیکن به پات های بزرگ و سنگین علاقه داشته باشد و خواستار این باشد که سود دهی خوبی بعد از یک بازی درست و حرفه ای داشته باشد معمولا این نوع از پوکر برای او مناسب است.

 

جمع بندی
همانطور که گفته شد این نوع از پوکر تفاوت زیادی با تگزاس هولدم نداشت اما همین تفاوت های کوچک و جزئی باعث می شود که شما بتوانید در عین حال که دو نوع از پوکر را بلد هستید قدرت انتخاب هم داشته باشید و با پایین آوردن فاکتور ریسک، سود بیشتری هم کسب کنید.

همین حالا بازی کن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا