پین باهیس

هندیکپ اروپایی چیست؟

هندیکپ اروپایی چیست

هندیکپ اروپایی نوعی شرط است است که در آن کل امتیازها یا گل ها به تیم ضعیف اضافه شده و بر اساس آن از تیم محبوب کاسته می شود. شرط بر مبنای نتیجه ی مسابقه پس از احتساب هندیکپ ارائه می شود.

هندیکپ اروپایی چیست ؟

شرط های هندیکپ اروپایی مشابه شرط های هندیکپ آسیایی قبل از شروع مسابقه به تیم ضعیف مزیتی اختصاص می دهد، و برخلاف هندیکپ آسیایی، بازار شرط را به دو گزینش محدود نمی کنند. این بازارها عموما به روی ساختارهای فوتبالی اجرا می شوند، البته امکان بکارگیری آن ها در مسابقات هاکی روی یخ و سایر ورزش های کم امتیاز وجود دارد.

در زیر نمونه ای از هندیکپ اروپایی برای بازی دوستانه ی بین المللی فوتبال بین اسپانیا و کره ی جنوبی آورده شده است:

اسپانیا (۱-) – ۱٫۶۵ ضریب

برابری (۱-) – ۳٫۹۰ ضریب

کره ی جنوبی (۱+) – ۴٫۱۰ ضریب

 

این هندیکپ مزیت یک گل برتری را در شروع بازی به کره ی جنوبی داده و به طور کارآمد یک بازار سربه سر (۱×۲) با تعداد گل های تعیین شده می باشد.

در صورت پیروزی اسپانیا با حداقل یک گل بازی را ببرد، اسپانیا (۱-) برد دارد. در صورت پیروزی اسپانیا با دقیقا یک گل، برابری (۱-) پیروز خواهد شد. در صورت پیروزی یا برابری کره ی جنوبی نیز، کره ی جنوبی (۱+) برد خواهد داشت.

توجه داشته باشید که برابری(۱-) را می توان به صورت برابری (اسپانیا۱-) یا برابری (کره جنوبی ۱+) نوشت.

بازار بالا را می توان به شکل زیر نمایش داد:

اسپانیا در برابر کره جنوبیهندیکپ1

EH نشان دهنده ی هندیکپ اروپایی (در برابر AH نشان دهنده ی هندیکپ آسیایی) بوده و ۱ نشان دهنده ی تیم میزبان، X نشان دهنده ی برابری یک هندیکپ اروپایی و ۲ اشاره کننده به تیم مهمان است.

سایت های پیش بینی می توانند در یک مسابقه، بیش از یک هندیکپ اروپایی به کاربران خود ارائه دهند. برای مثال برای بازی اسپانیا و کره جنوبی را در نظر بگیریم:

اسپانیا در برابر کره جنوبیهندیکپ2

مقایسه با هندیکپ آسیایی

در شرط های هندیکپ آسیایی می توان هندیکپ هایی مانند ۱+، ۱٫۲۵+، ۱٫۵+، ۱٫۷۵+ و ۲+ را داشت. ولی در شرط های هندیکپ اروپایی صرفا می توان هندیکپ هایی را در اعداد کامل (۱+،۲+و غیره) ارائه داد.

در یک بازار هندیکپ آسیایی با اسپانیا (۱-)/ کره جنوبی (۱+)،  در صورت پیروزی اسپانیا با دقیقا یک گل، نتیجه پوش شده و رد می شود و پول هر دو شرط بازگردانده می شود. در صورت وجود هندیکپ اروپایی، یک گل پیروزی اسپانیا منجربه  باخت شرط های اسپانیا (۱-) و کره جنوبی (۱+) خواهد شد.

 

با توجه به مثال بالا:

  • شرط بالای (۱-) اسپانیا برابر با هندیکپ آسیایی (۱٫۵-) اسپانیا است.
  • شرط بالای (۱-) برابری همتای هندیکپ آسیایی ندارد.
  • شرط (۱+) کره جنوبی برابر هندیکپ آسیایی (۰٫۵+) کره جنوبی است.

 

ترکیب شرط های هندیکپ اروپایی و هندیکپ آسیایی

کسانی که از آربیتاژ استفاده می کنند می توانند شرط های هندیکپ اروپایی و هندیکپ آسیایی را برای تضمین سود باهم ترکیب کنند. برای مثال سه شرط زیر تمامی سناریوهای ممکن را تحت پوشش قرار داده و دریافت سودی تضمینی را گارانتی می کنند.

آرسنال در برابر نورویچهندیکپ3

توجه داشته باشید که  برابر  است. افراد با استفاده از آربیتاز می توانند این دو شرط را به دلیل ناهمخوانی های موجود در ضرایب ارائه شده توسط واسط های پیش بینی مختلف به طور ترکیبی ارائه دهند. عموما سایت های آسیایی به ارائه ی شرط ها ی هندیکپ آسیایی و سایت های اروپایی به ارائه ی هندیکپ های اروپایی روی می آورند.

همین حالا پیش بینی کن

بازی انفجار پین باهیس
بازی تخته نرد pinbahis

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن